Iespējams, ka līderis nav mainījies, bet alga noteikti.

Ja kādreiz esat domājuši, kura programmēšanas valoda ir visienesīgākā un populārākā, mums ir pareizā atbilde. No visām pieejamajām programmēšanas valodām mēs esam rūpīgi atlasījuši tās, kuru zināšanas noteikti palielinās jūsu iespējas darba tirgū. Mēs zinām, ka bieži vien konkrētiem uzņēmumiem un valstīm ir savas īpašās vadošās valodas. Tāpēc pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas ir vērts nedaudz izpētīt un noskaidrot, kur un kādas programmēšanas valodas ir labāk novērtētās, vairāk pieprasītās un ienesīgākās. Tāpēc mēs aicinām izpētīt jaunākās, populārākās un ienesīgākās programmēšanas valodas Eiropā.

 

 

Mūsu sarakstā ir 10 dažādas programmēšanas valodas, un skaitīšana sākas no 10. vietas.
Mums arī jāpiemin, ka katra no šīm valodām ir unikāla savā veidā, un, lai palielinātu izredzes IT tirgū, ir vērts apgūt dažas no tām vai arī informēties par tām. Tāpēc izlasiet tekstu un izvēlieties valodu, kura ir vispiemērotākā jums. Turklāt katram aprakstam esam pievienojuši tabulu, kurā parādīta aptuvenā alga par noteiktu programmēšanas valodu. Tas noteikti palīdzēs pieņemt pareizo lēmumu.

 

Nr. 10 – C#

C# programmēšanas valoda ir uz objektu orientēts programmēšanas rīks, kuru laika posmā no 1998. līdz 2001. gadam izveidojusi Microsoft inženieru grupa.
Šī valoda ir ļoti noderīga, daudzfunkcionāla un tiek plaši izmantota. C# būs lieliska izvēle, ja jūs interesē iegūt pieredzi vietējo lietojumprogrammu izveidē MS ietvaros. Tomēr vissvarīgākais ir tas, ka C# valodas prasmes ļaus izveidot efektīvas lietojumprogrammas gan darbvirsmas lietojumprogrammām, gan mobilajām ierīcēm, kuras ikdienā izmanto miljoniem lietotāju visā pasaulē.

 

 

 

Nr. 9 – Ruby

Ruby tika izveidota 1995. gadā, pateicoties Yukihiro Matsumoto, bet tikai kopš 2003. gada tā ir ieguvusi lielāku popularitāti.
Ruby programmēšanas valodas galvenais mērķis ir radīt jaudīgus, tomēr saprotamus kodus, kuru mērķis nav ātrums, bet gan īss izstrādes laiks un vienkāršība. Daudzi programmētāji mīl šo valodu, jo tā ir ļoti draudzīga un saprotama, tomēr tā nav tik populāra kā citas programmēšanas valodas, un dažās pasaules daļās to bieži neizmanto.

 

 

Nr. 8 – C++

C++ ir universāla programmēšanas valoda, kuru 1983. gadā izveidoja Bjarne Stroustrup.
C++ programmēšanas valodas lietojuma galvenā joma ir lietojumprogrammas un operētājsistēmas, tāpēc šī valoda ir tik populāra, kā arī uzticama. Daudziem tas ir viens no labākajiem rīkiem, lai izveidotu lietojumprogrammas, kuras apstrādā filmas un mūziku. Ir arī vērts pieminēt, ka Google Chrome, Amazon tīmekļa vietne un Microsoft Windows, visas ir rakstītas C++ valodā. Tāpēc ir vērts apgūt šo valodu.

 

 

Nr. 7 – Node.js

Node.js tika izveidots 2009. gadā, pateicoties Rayan Dahl un uzņēmumam Joyent.
Programmēšanas valoda ar nosaukumu Node.js ir vairāku platformu atvērtā koda izpildlaika vide servera puses lietojumprogrammu izveidei JavaScript valodā. Svarīga priekšrocība ir fakts, ka daudzas lielas korporācijas izmanto Node.js, un tajās iekļauti tādi giganti kā IBM, LinkedIn, Netflix vai Yahoo! Tāpēc, ja jūs interesē darbs šajās korporācijās, ir vērts padomāt par Node.js apgūšanu.

 

 

Nr. 6 – React

Programmēšanas valodu ar nosaukumu React 2013. gadā izveidoja Jordan Walke.
Šī programmēšanas valoda tiek izmantota, lai izveidotu grafiskas saskarnes tīmekļa lietojumprogrammām. Savā ziņā tā ir JavaScript programmatūras bibliotēka. Tā ir aprīkota ar DOM vai Document Object Mode un JSX valodu. React tiek izmantota tādu uzņēmumu tīmekļa vietnēs kā PayPal, Archive.org un Walmart. To bieži izmanto arī GitHub projektos.

 

 

Nr. 5 – PHP

PHP 1995. gadā izveidoja Rasmus Lerdorf.
Šī programmēšanas valoda tika izstrādāta galvenokārt tīmekļa vietņu ģenerēšanai un tīmekļa lietojumprogrammu izveidošanai. Tā ir atvērtā koda skriptu valoda. PHP valoda ir viegli apgūstama un tā ļauj izveidot gan profesionālas, gan dinamiskas tīmekļa vietnes. PHP ir tīmekļa vietnes tehnoloģiju klasika, tāpēc ikvienam programmētājam jāzina tās pamati.

 

 

Nr. 4 – Python

Python pirmo reizi parādījās 1990. gadā, un tā veidotājs ir Guido van Rossum.
Šī programmēšanas valoda ir ievērojama, jo tās popularitāte gadu no gada aug, un tās lietojumiem nav robežu.
Python ir viena no visspēcīgākajām programmēšanas valodām, kuru izmanto tādiem uzdevumiem kā matemātiskie aprēķini, tīmekļa vietnes izstrāde, datu analīze, automatizācijas uzdevumi utt., un tā ir ļoti draudzīga lietotājam un viegli kodējama. Python tika izmantota, veidojot lietojumprogrammas tādiem uzņēmumiem kā Google, YouTube un NASA. Šī valoda ļoti bieži parādās darbā pieņemšanas prasībās, tāpēc ir vērts padomāt par tās apguvi.
Tagad ir laiks mūsu saraksta trijniekam! Tāpēc sagatavojieties populārākajām, kā arī visienesīgākajām programmēšanas valodām.

 

 

Nr. 3 – .NET

Pirmais .Net izdevums datēts ar 2002. gadu, un tā veidotāji ir Microsoft inženieri.
.Net ir programmatūras platforma virtuālās mašīnas izpratnē.
.Net tehnoloģija ietver Common Language Runtime un bibliotēkas, kas nodrošina standarta funkcionalitāti lietojumprogrammām. Ir vērts atzīmēt, ka .Net nosaka jaunus programmēšanas standartus, un tas ir ļoti interesants rīks IT profesionāļiem.

 

 

Nr. 2 – JavaScript

JavaScript 1995. gadā izveidoja Brendan Eich.
Tā ir skriptu programmēšanas valoda, kuru visbiežāk izmanto tīmekļa vietņu izveidošanai. Runājot par tās lietošanas biežumu, vairāk nekā puse no visiem programmētājiem izmanto JavaScript. Šī valoda ir būtisks priekšgalsistēmas un aizmugursistēmas izstrādes rīks. JavaScript tiek izmantota gandrīz katrā tīmekļa vietnē, un, ja jūs interesē korporatīvo tīmekļa vietņu izveidošana, tad jāiemācās to lietot.

 

 

Nr. 1 – Java

Ja vismaz nedaudz interesējaties par IT nozari, nekādā gadījumā nevarat nedzirdēt par Java programmēšanas valodu. Ikviens zina, kas ir Java. Šī valoda tika izveidota 1995. gadā, un tās veidotājs ir James Gosling.
Java tiek izmantota visā lietojumprogrammu spektrā, sākot no karšu un ierīču lietojumprogrammām līdz standarta lietojumprogrammām uzlabotām serveru sistēmām0\.Pateicoties jaudīgajai Java virtuālajai mašīnai, šī valoda ir savietojama ar daudzām platformām. Java popularitāte ir kļuvusi vēl lielāka, kad tā tika izvēlēta par valodu Android lietojumprogrammu rakstīšanai. Ja vēlaties sev uzdot jautājumu par to, kura no lielākajām pasaules korporācijām izmanto Java, labāk padomājiet par to, kura to neizmanto! Java ir visur, sākot no Google, Facebook, līdz Youtube. Tāpēc Java izstrādātājs šobrīd ir vispieprasītākā specialitāte IT darba tirgū un tādējādi arī visienesīgākā.

 

 

 

Visa sniegtā informācija ir summas aplēse, kuras pamatā ir PayScale.com dati, un tā kalpo kā orientējošs vērtējums. Ir vērts atcerēties, ka IT tirgus ir ļoti dinamisks un pastāvīgi mainās. Tiem, kas tikai sāk savu ceļojumu ar IT nozari, ieteicams sākt ar vispopulārāko programmēšanas valodu, piemēram, Java, un secīgi varat pievienot citas valodas, kuru zināšanas palīdzēs jums vieglāk atrast savu sapņu darbu.